Komplexné stavebné riešenia

Zatepľovanie bytových domov
Nízkoenergetické domy
Podlahové kúrenie Schlüter
Elektrické vykurovanie Schlüter
Špeciálne balkóny a terasy
Termovízia fasády domu

Pozrite si všetky produkty a služby

Elektrické stenové vykurovanie

Stenové vykurovanie
Schlüter® – DITRA-HEAT-E

Samotný vykurovací systém je použiteľný aj ako stenové vykurovanie za účelom vyhrievania určených zón na stene. Najčastejšie sa aplikuje ako temperovanie vnútornej časti obvodovej steny, ktorá nemá dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti. Dá sa takto zabrániť tvorbe plesní, lebo sa umožní rýchle vyschnutie povrchovej úpravy či obkladu steny, kde skondenzuje vlhkosť.

Ďalšou možnosťou sú cielené temperované plochy pre sušenie uterákov či županov. Riešenia vykurovania steny sprchovacieho boxu sú originálne riešenia pre zvýšenie vnútorného komfortu v kúpeľniach. Obdobne je možné vykurovať aj malé plochy stien pri nohách pod písacím stolom či za sedacími súpravami.

Inštalácia separačnej fólie je nutná na rovnú – dokonale zvislú stenu, aby sa obklad mohol uložiť aj systémom neviditeľnej škáry. Ukladanie kábla je obvyklé – cez tri výlisky, vtedy je vykurovací výkon m2 136 W. Pri pokládke cez dva výlisky sa zvýši výkon vykurovania až na 200 W/m2. Jedinou podmienkou je správny návrh dĺžky vykurovacieho káblu, lebo tento sa na stavbe nesmie skracovať z pohľadu zabezpečenia bezpečnosti budúcej prevádzky. Teplota a čas vykurovania je aj v tomto prípade regulovaná „inteligentnými“ regulátormi či termostatmi.

4cb0fd6fa4a64870b11b06463470a4b5.jpg

AKTUALITY

Začiatok realizácie obnovy rodinného domu Tajovského 48

Pozrieť foto


Kontakt

FIAMO, s. r. o.
Južná trieda 1597/78
040 01 Košice
Slovensko

+421 919 225 551
fiamo@fiamo.sk
Nájsť na mape Sleduj na Facebooku

Prihláste sa k odberu
newslettera: