Komplexné stavebné riešenia

Zatepľovanie bytových domov
Nízkoenergetické domy
Podlahové kúrenie Schlüter
Elektrické vykurovanie Schlüter
Špeciálne balkóny a terasy
Termovízia fasády domu

Pozrite si všetky produkty a služby

Elektrické vykurovanie dlažby

Schluter-DITRA-HEAT-TB

Schluter predstavuje ďalšiu inováciu úspešného systému elektrického temperovania dlažby. Integrovaním zosílenej štruktúry o hrúbke 2mm na spodnej strane rohože sa docieli výrazného zníženia úniku tepla do podkladu. Termická bariéra na spodnej strane rohože umožňuje výrazne rýchlejší ohrev dlažby pri rovnako nízkom množstve privádzanej energie.

09ece6429fd949b9a0e651aadc372114.jpg

Termo bariéra pre rýchle zahrievanie

Ak potrebujete teplo rýchlo a po krátku dobu, riešením je nová Schluter-DITRA-HEAT-TB. Napríklad doma v kúpelni, ktorá sa používa iba ráno a večer na 1-2 hodiny, je potrebný mimoriadne rýchlo reagujúci a vysoko efektívny systém. Tu potrebujete nahrievať po krátku odbu určité zóny ako napr. pod umývadlom.

Špeciálna štruktúra o hrúbke 2mm, ktorá vytvára termickú bariéru systému Schluter-DITRA-HEAT-TB, zaisťuje, aby bola behom fázy nahrievania odvádzaná najväčšia časť tepla (viac ako 80%) priamo do podlahovej krytiny, čím sa účinok topenia dostaví podstatne rýchlejšie a úspornejšie.

Termická bariéra vo forme integrovanej štruktúry sa ukladá v jednom pracovnom kroku s rohožou DITRA a vedľa osvedčených funkcií DITRA, ako je vyrovnávanie tlaku pary a izolácie naviac redukuje krokový hluk. Vďaka veľmi priaznivím hodnotám prilnavosti je DITRA-HEAT-TB vhodná aj pre inštaláciu na stenu.

Rýchle teplo v správny čas a na správnom mieste

Schluter-DITRA-HEAT-TB s vstavanou termickou bariérou zaisťuje, aby teplo od topných káblov behom topnej fázy už nebolo odovzdávané smerom dole do poteru, ale aby bolo predávané priamo nahor do podlahovej krytiny.

DITRA-HEAT-TB pretp nie je iba zreteľne rýchlejší ako DITRA-HEAT, ale je rýchlejší ako iné bežné systémy s vyšším topným výkonom. Dochádza preto k znateľnému zvýšeniu efektivity a tým k úspore energií. Doterajší systém odovzdávania 50% tepla do chladného poteru, ktorý teplo posúva s časovým oneskorením a nekontrolovane. DITRA-HEAT-TB posúva viac ako cca 80% tepla priamo nahor do krytiny a už len cca 20% do poteru.

Pretiže úplet blokuje aj prenos tepla z podkladu smerom nahor, nie je systém príliš vhodný pre použitie na podlahových kúreniach alebo na kreamickej klima podlahe Schluter-BEKOTEC-THERM.

71e8c56ed6ec47dfa471f7000058b0b5.jpg

AKTUALITY

Začiatok realizácie obnovy rodinného domu Tajovského 48

Pozrieť foto


Kontakt

FIAMO, s. r. o.
Južná trieda 1597/78
040 01 Košice
Slovensko

+421 919 225 551
fiamo@fiamo.sk
Nájsť na mape Sleduj na Facebooku

Prihláste sa k odberu
newslettera: